"Mirklis šis"Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORS: Edvīns Raups

REDAKTORE: Dace Sparāne

MĀKSLINIECE: Gita Treice

DARBA NOSAUKUMS: "Mirklis šis"

IZDEVNIECĪBA: J. Roze

ANOTĀCIJA: Šis krājums paver jaunus apvāršņus autora daiļrades virzībā. Parādās apziņas un zemapziņas saspēle, un dzejas valodas neierobežotība ļauj brīvi virzīties pār intelekta nospraustajām robežām. Kā teic pats autors: “Mūsu apziņas radītie burti alkst arvien ciešāku brālību ar zemapziņā snaudošu domu. Dzīļu gudrības atveras līdzīgi dzejas rozei."

PAR AUTORU: Viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu dzejniekiem, 6 dzejas grāmatu autors, tulkotājs no spāņu un portugāļu valodas. Edvīns Raups ir vairāku literāru balvu laureāts – tostarp saņēmis Klāva Elsberga prēmiju (1990), Rakstnieku savienības dzejas konkursa galveno balvu (1992), Raiņa un Aspazijas fonda balvu (1995), Dzejas dienu balvu (2003), Literatūras Gada balvu (2008), Ojāra Vācieša literāro prēmiju (2009), „Latvju Tekstu” Dzejas balvu un „Dienas” Gada balvu kultūrā (2013).

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

Jānis Vādons

Dzejnieks, tulkotājs

Savrupajā balsī piesauktā un uzzīmētā pasaule mums nav sveša. Mēs tikai gaidījām kādu, kas atzīs tās esamību un iezīmēs aprises. Neparasta dzejnieka brieduma dzeja. Mirklis ir netverams, bet pēcgarša aiz pateiktā noteikti nav par zūdošo ¬– toties par to, kas paliek un pastāv vienmēr.

Arvis Viguls

Dzejnieks, literatūrkritiķis

Nebūtu pārspīlēti teikt, ka Edvīns Raups atstājis nenovērtējamu ietekmi uz mūsdienu latviešu dzeju, pat uz tiem autoriem, kuri izvēlējušies iet citu ceļu.

Anna Auziņa

Dzejniece

Raups pats par sevi ir neskaidrojama, neatkārtojama un gluži fiziski spēcīga parādība latviešu dzejas ainā. Tāds ir arī viņa sestais krājums „Mirklis šis”: valoda izvirst ķermeniskos ritmos, kas lasītājā vai klausītājā atbalsojas kaut kur ap saules pinumu.

Ronalds Briedis

Dzejnieks

Raupa dzejas pasaule piederas lielajām tēmām un transcendentālajiem dziļumiem, kuros prāts ienirst strauji un bez akvalanga. Cik bieži vienā grāmatā var pieminēt sirdi, lai tā katrreiz iepukstētos citādi? Krājumā „Mirklis šis” tas darīts 22 dzejoļos no 50.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA