“Labvēlīgās”

Labvēlīgās

IZDEVĒJS: Jānis Roze

AUTORS: Džonatanes Litels

TULKOTĀJS: Dens Dimiņš

ANOTĀCIJA: Romāna centrā ir bijušais nacistu virsnieks Maksimilians Aue, kurš pēc kara ir kļuvis par mežģīņu rūpnīcas vadītāju un vidusšķiras ģimenes pārstāvi Francijā. Būdams intelektuālis, kas labprāt gremdējas filozofijā, literatūrā un klasiskajā mūzikā, viņš sevī iemieso arī aukstasinīgu slepkavu un perfektu birokrātu. Romānā “Labvēlīgās” no šī cilvēka skatpunkta satriecoši precīzās detaļās var skatīt Otrā pasaules kara šausmas un ainas no nacistu veiktā ebreju genocīda. Spēcīgs, episks un lasītāju morāli izaicinošs vēstījums, kurā cilvēces daba atspoguļota tik skaudri un precīzi, ka ir grūti no tā novērsties.

Lasīt tālāk: “Labvēlīgās”

“Bites”

Bites

IZDEVĒJS: Mansards

AUTORS:  Mēliss Frīdentāls

TULKOTĀJS:  Maima Grīnberga

MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa

ANOTĀCIJA: Mēlisa Frīdentāla romāns “Bites” vēstī par Leidenes studentu Laurentiju Hilu, kurš 17. gadsimta nogalē ierodas uz studijām Tērbatas universitātē. Sešu dienu notikumi un atmiņas savijas ar fantāziju, tā laika zinātne – ar pārdabiskajām sfērām un māņticību, un visam fonā ir lietus, smakas, slimības un trūdi.

Lasīt tālāk: “Bites”

“Gaidot vārdus”

gaidot vārdus

IZDEVĒJS: Mansards

AUTORS: Jāns Undusks

TULKOTĀJS: Maima Grīnberga

MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa

ANOTĀCIJA: Šajā izlasē iekļauti dažādos gados sarakstīti Jāna Unduska īsprozas darbi un trīs neatkarīgi fragmenti no romāna “Karsti”, kā arī īpaši šim izdevumam uzrakstīta pēcvārda eseja.

Lasīt tālāk: “Gaidot vārdus”

“Pasaku stāstnieks”

Pasaku stāstnieks

IZDEVĒJS: Jānis Roze

AUTORS: Antonija Mihaēlisa

TULKOTĀJS: Inga Karlsberga

MĀKSLINIEKS: Tomass Folks

ANOTĀCIJA: Ābels ir savrupnieks, stundu kavētājs, narkotiku dīleris. Pati to negribot, viņā neglābjami iemīlas sapņotāja Anna, jo ir vēl cits Ābels – skumjš un maigs puisis, kurš rūpējas par savu mazo māsiņu un stāsta pasaku, kas Annu pārņem savā varā. Bet robeža starp iztēli un realitāti ir trausla. Ja nu pasaka nemaz nav pasaka, bet skarba realitāte? Ja nu cilvēks, ko Anna mīl, ir slepkava un viņai draud briesmas?

Lasīt tālāk: “Pasaku stāstnieks”

“Vecmāmiņa”

Vecmāmiņa

IZDEVĒJS: Pētergailis

AUTORS: Božena Ņemcova

TULKOTĀJS: Halina Lapiņa

ANOTĀCIJA: “Vecmāmiņa” (“Babička”, 1855) ir čehu rakstnieces Boženas Ņemcovas galvenais darbs, uzrakstīts ar lielu iedvesmu un mīlestību pret savu tautu un ģimeni. Vecmāmiņas prototips ir rakstnieces īstā vecmāmiņa – mātes māte. Božena Ņemcova apraksta savas bērnības atmiņas, lai gan daudzi fakti neatbilst īstenībai. Mūsdienās Ratiboržices ieleja, kurā norisinās romānā aprakstītie notikumi, ir tūrisma objekts, tajā ir uzcelts piemineklis vecmāmiņai un viņas četriem mazbērniem (vecākā no viņiem ir nākamā rakstniece Božena Ņemcova). Visa ieleja un tās apkārtne joprojām dzīvo “Vecmāmiņas” varoņu gaisotnē.

Lasīt tālāk: “Vecmāmiņa”