AUTORS: Džonatanes Litels

TULKOTĀJS: Dens Dimiņš

DARBA NOSAUKUMS: “Labvēlīgās”

IZDEVNIECĪBA: Jānis Roze

ANOTĀCIJA: Romāna centrā ir bijušais nacistu virsnieks Maksimilians Aue, kurš pēc kara ir kļuvis par mežģīņu rūpnīcas vadītāju un vidusšķiras ģimenes pārstāvi Francijā. Būdams intelektuālis, kas labprāt gremdējas filozofijā, literatūrā un klasiskajā mūzikā, viņš sevī iemieso arī aukstasinīgu slepkavu un perfektu birokrātu. Romānā “Labvēlīgās” no šī cilvēka skatpunkta satriecoši precīzās detaļās var skatīt Otrā pasaules kara šausmas un ainas no nacistu veiktā ebreju genocīda. Spēcīgs, episks un lasītāju morāli izaicinošs vēstījums, kurā cilvēces daba atspoguļota tik skaudri un precīzi, ka ir grūti no tā novērsties.


AUTORS: Jāns Undusks

TULKOTĀJA: Maima Grīnberga

MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa

DARBA NOSAUKUMS: “Gaidot vārdus”

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Šajā izlasē iekļauti dažādos gados sarakstīti Jāna Unduska īsprozas darbi un trīs neatkarīgi fragmenti no romāna "Karsti", kā arī īpaši šim izdevumam uzrakstīta pēcvārda eseja.


AUTORE: Antonija Mihaēlisa

TULKOTĀJA: Inga Karlsberga

MĀKSLINIEKS: Tomass Folks

DARBA NOSAUKUMS: “Pasaku stāstnieks”

IZDEVNIECĪBA: Jānis Roze

ANOTĀCIJA: Ābels ir savrupnieks, stundu kavētājs, narkotiku dīleris. Pati to negribot, viņā neglābjami iemīlas sapņotāja Anna, jo ir vēl cits Ābels – skumjš un maigs puisis, kurš rūpējas par savu mazo māsiņu un stāsta pasaku, kas Annu pārņem savā varā. Bet robeža starp iztēli un realitāti ir trausla. Ja nu pasaka nemaz nav pasaka, bet skarba realitāte? Ja nu cilvēks, ko Anna mīl, ir slepkava un viņai draud briesmas?


AUTORE: Božena Ņemcova

TULKOTĀJA: Halina Lapiņa

DARBA NOSAUKUMS: “Vecmāmiņa”

IZDEVNIECĪBA: Pētergailis

ANOTĀCIJA: “Vecmāmiņa” (“Babička”, 1855) ir čehu rakstnieces Boženas Ņemcovas galvenais darbs, uzrakstīts ar lielu iedvesmu un mīlestību pret savu tautu un ģimeni. Vecmāmiņas prototips ir rakstnieces īstā vecmāmiņa – mātes māte. Božena Ņemcova apraksta savas bērnības atmiņas, lai gan daudzi fakti neatbilst īstenībai. Mūsdienās Ratiboržices ieleja, kurā norisinās romānā aprakstītie notikumi, ir tūrisma objekts, tajā ir uzcelts piemineklis vecmāmiņai un viņas četriem mazbērniem (vecākā no viņiem ir nākamā rakstniece Božena Ņemcova). Visa ieleja un tās apkārtne joprojām dzīvo “Vecmāmiņas” varoņu gaisotnē.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA