AUTORS: Toms Treibergs

MĀKSLINIEKS: Reinis Pētersons

DARBA NOSAUKUMS: “Drudzis”

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Dzejnieks Toms Treibergs izveidojis dramaturģisku dzejas krājumu, kas piecos posmos piedāvā iepazīties ar cilvēka pārdzīvojumu anatomiju. No pirmajiem simptomiem, saasinājuma un drudža, līdz atslābumam un atveseļošanās posmam attēloti emocionāli cilvēka dzīves posmi, 31 dzejolis, ar kuriem iespējams asociēties jebkuram, kas mīlējis.


AUTORS: Kārlis Vērdiņš

MĀKSLINIECE: Zane Ernštreite

REDAKTORS: Jānis Rokpelnis

DARBA NOSAUKUMS: “Pieaugušie”

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: Jānis Rokpelnis: “Kārļa Vērdiņa jauno dzejoļu krājumu spilgti raksturo neimitēts gaišums un mīļums, ko mēdz dēvēt par “vācietisko”. Vienlaikus krājuma manuskriptā neiztrūkst dramatisku, traģisku dzejoļu. Vērdiņš gluži ikdienišķas norises bieži aplūko no neierasta skatpunkta, veido nelielas noveles. Skaidrā, tīrskanīgā izteiksme bez samākslotiem mežģījumiem kā allaž apliecina dzejnieka ievērojamo meistarību.”


AUTORS: Andris Ogriņš

MĀKSLINIECE: K. Butlers (Krys Butler)

DARBA NOSAUKUMS: “Plaukstu šķērsielas”

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Autora sastapšanās ar lasītāju "Plaukstu šķērsielā" ir tieša un spilgta. Lasītājs tuvplānā ierauga, virzības, ielas un vārdus, ko ar saviem poētikas paņēmieniem dzejnieka radītā kartē iezīmē laiks. Var salīdzināt šīs līnijas ar savu rokrakstu, ar savu pieredzi un saviem nomoda un sapņa, ķermeņa un gara pieredzējumiem.


AUTORS: Jānis Rokpelnis

MĀKSLINIECE: Anna Aizsilniece

ILUSTRĀCIJAS: Katrīne Bolle

REDAKTORS: Kārlis Vērdiņš

DARBA NOSAUKUMS: “Post factum”

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: “Vēl nekad viņa dzeja nav bijusi tik lakoniska un koncentrēta, vēl nekad viņš tik ļoti nav uzticējies lasītājam, kuram atliek vai nu saprast Rokpelni no pusvārda, vai arī izsijāt caur pirkstiem veselu bibliotēku, lai viņa rakstīto atšifrētu,” tā krājumu raksturo tā redaktors Kārlis Vērdiņš.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA