AUTORS: Māris Salējs

REDAKTORE: Ingmāra Balode

MĀKSLINIECE: Inguna Cepīte (vāka un titulu dizainam izmantoti Māra Salēja zīmējumi)

DARBA NOSAUKUMS: "Kā pirms pērkona"

IZDEVNIECĪBA: Pētergailis

ANOTĀCIJA: Māra Salēja ceturtā grāmata ir tapusi, šķiet, tajā laikā un telpā, kurā mērvienībām zūd jēga. Un tikai pierakstīt ieradusies šurp – kur ir toņi un pārejas, siltuma un stundu mērvienības un kur pat mūziku iespējams uz brīdi piestiprināt lapām. Kāds skaitīs motīvus, kāds runās dzejoļus, kāds gribēs dzirdēt vienu un pusbalsī, kāds – spilgtu un īsu kliedzienu tumsā. Kāds – pirmoreiz ieraudzīt debesis kustamies visā augumā. Un tas te ir – nebaidoties vārdu lieluma vai sīkuma. -Ingmāra Balode


AUTORS: Ronalds Briedis

REDAKTORI: Māris Salējs, Liepa Rūce

MĀKSLINIECE: Zane Ernštreite

DARBA NOSAUKUMS: "Zāles pret nemirstību"

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: Māris Salējs norāda: “Zāles pret nemirstību” ir smalks un gudrs stāsts dzejā par Austrumiem mūsu, rietumnieku, uztverē. Izsmalcināti eksotiskais, sensenais, modernizētais, kliedzoši indīgos popkultūras ziedos saplaukušais – brīžiem savijas apdullinošā priekšstatu jūklī, brīžiem atsedz kādu ainu, kas prātam liek uz brīdi apklust un pamirt atklāsmē.”


AUTORE: Ruta Štelmahere

REDAKTORS: Jānis Rokpelnis

MĀKSLINIECE: Anna Aizsilniece

DARBA NOSAUKUMS: "Krekls"

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: Krājumā „ Krekls”, kas tapis pēdējo četru gadu laikā, ir daudz ūdeņu un audeklu, varbūt neapzināti esmu mēģinājusi attaisnot nepiepildīto tekstilmākslinieces aicinājumu. Šķietami rāmā ikdiena, nedaudz sirreālas sadzīves ainiņas, dienu mežģīnes un mierīgā upe plaisā no gaisā jaušamā sprieguma. Iespējams, aiz upes līkuma un egļu jaunaudzes dun ne vien drīzie pavasara pali, bet nekad īsti nenorimušie kari. Sieviete manā krājumā vienlaikus tamborē mežģīnes, auž kāzu kleitu un bruņukreklu savam mīļotajam, meklējot patvērumu sev un ievainotajai pasaulei. (Ruta Štelmahere)


AUTORS: Edvīns Raups

REDAKTORS: Jānis Rokpelnis

MĀKSLINIECE: Gita Treice

DARBA NOSAUKUMS: "Ugunsnedrošs pulss"

IZDEVNIECĪBA: Jāņa Rozes apgāds

ANOTĀCIJA: Dzejoļu krājums “Ugunsnedrošs pulss”- grāmata, kas tapusi lēnām vairāku gadu garumā, rūpīgi atliekot malā ikvienu dzejoli, kam piemīt kāda īpaša dzirksts, bet kas nespēja iekļauties iepriekšējos dzejas krājumos. Rūpīgi pārdomātā krājuma uzbūve ļauj nojaust, ka dzejnieks vēlējies parādīt kādas dvēseles dzīves līkločus, kuros netrūkst ne vairākkārtīgas piedzimšanas, ne vairākkārtīgas nomiršanas, grāmatas noslēgumā sasniedzot to pašu punktu, ar ko viss sākās.


Apakškategorijas

Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA