“Pūcīte ar zeltainajām acīm”Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORE: Lelde Stumbre

MĀKSLINIEKS: Edgars Folks

DARBA NOSAUKUMS: “Pūcīte ar zeltainajām acīm”

IZDEVNIECĪBA: Zvaigzne ABC

ANOTĀCIJA: Vai jums liekas, ka pavasaris un rudens pie mums atnāk tā vienkārši, bez kādām pūlēm un sarežģījumiem? Ka visi to vien gaida un par to priecājas? Izrādās, tā nebūt nav... Pūcīte ar zeltainajām acīm to zina vislabāk. Kad rūķis Snūķis ar trakajiem makaronu ēdājiem nozog pavasari un rudeni, Pūcītei nepieciešama palīdzība, lai tos izglābtu. Varētu palīdzēt Sēņu sieva – viņa ir laba un līdzjūtīga, taču ne vairs jauna. Varbūt talkā nāks divpadsmitgadīgā Anna? Grāmatas varoņi Asniņš un Rudīte, Zaļo aļģu tantiņa, rūķis Snūķis un kaija, vārdā Livingstone, tiek ierauti vētrainos notikumos. Un kas par to? Dzīve bez piedzīvojumiem ir garlaicīga.

Raidījums par labāko oriģināldarbu bērniem

PAR AUTORI: Lelde Stumbre (1952) ir latviešu dramaturģe, apmēram 50 lugu autore. Pirmā publikācija 1973.gadā (dzejoļu kopa krājumā „Acis”). Jaunākie Leldes Stumbres lugu iestudējumi profesionālajos teātros: „Laimīgā Blūmentāle” (2007), „Smiltāju mantinieki”(2008), par ko rakstniece saņēmusi arī Literatūras gada balvu dramaturģijas kategorijā, un „Mī...mālēt” (2012). Savukārt Latvijas radio teātrī iestudēts seriāls „Stopētāji” (2013).
„Kad rūķis Snūķis ar trakajiem makaronu ēdājiem nozog pavasari un rudeni, Pūcītei nepieciešama palīdzība, lai tos izglābtu. Varētu palīdzēt Sēņu sieva – viņa ir laba un līdzjūtīga, taču ne vairs jauna. Varbūt talkā nāks divpadsmitgadīgā Anna?” (izdevniecība Zvaigzne ABC) „Man pašai ļoti interesanti atskatīties, saprast dzīves notikumus, mīlestības, mācības, kas tiešā veidā ietekmējušas manu rakstīšanu.” (Lelde Stumbre)

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

Liega Piešiņa

kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja

„Pūcīte ar zeltainajām acīm” pārliecina, ka dzīve bez piedzīvojumiem ir garlaicīga, un grāmatas vētrainajos notikumos „iekrīt” ikvienas paaudzes pārstāvis. Leldes Stumbres pasaules pilnībai ir nepieciešami gan četri gadalaiki, gan brīnišķīgs stāstījums, gan pārdomāta lietu kārtība. Vienā vēstījumā ir pasaka, fantāzija, piedzīvojums un latviešu nacionālā nodarbe – sēņošana.

Sigita Kušnere

literatūrzinātniece

Lasot bērnu grāmatas, nereti cenšos atgūt to vienīgi bērnībā pieredzēto pirmatklājuma sajūtu, kad tu iemanto prasmi dzīvot tekstā un nemanot ieraugi jau agrāk zināmās lietas un vietas pilnīgi no jauna, iegūsti jaunus vārdus un to kopā likšanas paraugus. Leldes Stumbres „Pūcīte ar zeltainajām acīm” ir šāda bērnības sajūtu atgūšanas grāmata – ilgi gaidīta un vienlaikus arī necerēti, pārsteidzoši lieliski lasāma un gudra grāmata, kas māca neskolojot.

Eva Eglāja-Kristsone

literatūrzinātniece

Ja Grinčs nozaga Ziemassvētkus, tad Lelde Stumbre radījusi detektīvpasaku par pazudušajiem varenā valdnieka Apaļā Gada mazuļiem – Pavasari un Rudeni. Pasakā viedā Pūcīte ar zeltainajām acīm un Sēņu sieva, pārvērsta par pusaudzi Annu, dara iespējamas un visvairāk jau neiespējamas lietas, lai gadalaiku ritumā nekas nemainītos. Aizraujošs, nopietnā un košā valodā izstāstīts stāsts, kas Leldi Stumbri liek iemīļot kā bērnu autori. Un „21.marts tak drīz vien būs klāt!” – izlasiet grāmatu, zināsiet, kāpēc tas svarīgi!


LALIGABA jauno ekspertu vērtējumi:

Elza Ruča

RFL 5.klase

Man ļoti patika šīs grāmatas aizraujošie piedzīvojumi, un es ceru, ka nākotnē varēsim uzzināt, kas atgadīsies ar Rudīti un Asniņu, kad viņi būs paaugušies. Būtu interesanti uzzināt par vasaru un ziemu.

Beāte Keina Balode

RFL 5.klase

Ļoti jauka, aizraujoša un saistoša grāmata par pavasara un rudens izglābšanu ar sēņu večiņas un pūcītes palīdzību.

Guna Emīlija Zobena

RFL 5.klase

Grāmata bija nodaļās, un šī nebija dzejoļu žanra grāmata, bet gan prozas grāmata. Visneparastākais man šķita tas, kā Sēņu sieva atrada bērnus pašā grāmatas sākumā. Taču jau citā grāmatas daļā interesanti man likās tas, ka Anna ar Rūķi Snūķi pirmo reizi saredzējās, kad paklupa aiz Rūķa deguna, kas bija sniega kupenā. Šī grāmata patiešām ļoti lēni lasījās, bet tagad saprotu, ka bija labi paklausīt mammai un iesākto pabeigt , jo tas bija tā vērts.

Beāte Anna Klepere

RFL 5.klase

Pūcīte laikam ir mani nohipnotizējusi ar savām zeltainajām acīm...man arī gribas piedalīties kādā aizraujošā piedzīvojumā kopā ar šo putnu! Kamēr lasīju, grāmata mani iesūca, it kā es piedalītos šajā misijā un palīdzētu uzveikt ļauno pavasara, rudens laupītāju! Kā arī, iepazīstot šo grāmatu, nopratu, ka tā smalki iepazīstina lasītājus ar Latvijas bagātību – mežiem un tās iemītniekiem. Šī grāmata lika man saprast, kāda ir dabas vērtība un cik svarīgi ir uzticēties pašam sev un nezaudēt drosmi.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA