AUTORE: Inga Žolude

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

REDAKTORE: Gundega Blumberga

DARBA NOSAUKUMS: "Sarkanie bērni"

IZDEVNIECĪBA: Dienas Grāmata

ANOTĀCIJA: Rakstnieces Ingas Žoludes trešā grāmata, romāns «Sarkanie bērni» ir mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureāts. Stāsts par trīs bērniem, meitenēm, kuras ierodas šajā pasaulē visai neparastā veidā. Nadja, Mārīte un Liesma katra savu bērnību aizvada gandrīz neticamā, ideālā un mīlestības pilnā pasaulē, bet, atstājot mājas un aizejot pasaulē, saskaras ar skarbo dzīves realitāti. Tomēr varones ir iezīmētas ar mītisko sarkano bērnu misiju – izdzīvot par spīti nolemtībai. Romānā grodi savijas gan šie trīs likteņi, gan dažādās vides un laiki, gan reālais un nereālais.


AUTORS: Egīls Venters

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

REDAKTORE: Gundega Blumberga

DARBA NOSAUKUMS: "Mainīgā intervence"

IZDEVNIECĪBA: Dienas Grāmata

ANOTĀCIJA: Mežonīgais kapitālisms deviņdesmitajos, "treknie" gadi, tiem sekojošā krīze — un līdzās materiālajai realitātei arī virtuālā — kas dažam kļūst tikpat reāla kā ikdienas dzīve. Vai kļūdaina izvēle ir neatgriezeniska un kāda ir tās sniegtā mācība? Klusā Latvijas mazpilsētā tiek nogalināts uzņēmējs Valdemārs Kleins. Desmit gadu vēlāk Vigo Šolis kopā ar ģimeni dzīvo klusā savrupmājā un publicējas fantastikas žurnālā. Viņa idilli izjauc tie, kas grib noskaidrot — kurš ir dzēris akla cilvēka nesto pienu? Atbilde uz šo jautājumu meklējama kādas Kurzemes pils slepenajos pagrabos. Šī ir Egīla Ventera sestā prozas grāmata. Izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


AUTORE: Andra Manfelde

MĀKSLINIECE: Andra Manfelde

REDAKTORE: Gundega Blumberga

DARBA NOSAUKUMS: "Dzimtenīte"

IZDEVNIECĪBA: Literatūras kombains

ANOTĀCIJA: "Romāns nav par kandžu, bet gan par dzimtenes zaudēšanu. Sievietes pusmūžā atstāj savus bērnus, pašas sen vīru atstātas, dodas peļņā un nonāk Skotijā. Kā viņas iztur vai neiztur zivju fabrikā, apsaldētām rokām un olnīcām. Kas tad ir "Dzimtenīte"? Mīļvārdiņš? Līdz pat niecībai un pīslim pamazināmā forma, varbūt spirtots, dvēseles sāpēm paredzēts dzēriens, vai tomēr – Dzimtene, no vārda – dzimt. Izaugt un palikt." (Andra Manfelde)


AUTORE: Kristīne Ulberga

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

REDAKTORS: Guntis Berelis

DARBA NOSAUKUMS: "Zaļā vārna"

IZDEVNIECĪBA: Dienas Grāmata

ANOTĀCIJA: Cik ļoti tomēr mēs vēlamies, lai mūs saprastu un pieņemtu, un tāpēc izmisīgi pielāgojamies, reizēm pat vairāk, nekā tas būtu vajadzīgs. Tādā situācijā kādudien attopas arī romāna galvenā varone, atskāršot, ka labi nodrošinātajā mietpilsoniski rāmajā dzīvē šķietami pilnībā ir zaudējusi pašu svarīgāko — pati sevi. Bet par laimi viņai ir Zaļā Vārna, un tieši Zaļā Vārna padara šo sevis meklēšanas un atrašanas stāstu tik aizraujošu un dzīvi apliecinošu. Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada oriģinālromānu konkursa laureāts.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA