AUTORS: Iveta Ratinīka

REDAKTORS: Kārlis Vērdiņš

DARBA NOSAUKUMS: "Rūgts"

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš par Ivetas Ratinīkas dzeju raksta: „No līksma tosta līdz vilšanās mielēm – tāda ir emociju amplitūda, kuru Ivetas Ratinīkas dzejas varone izdzīvo debijas krājumā „Rūgts”. Būdama rūdīta dzejas pazinēja, pati Iveta dzejai atdod tikai visdārgāko – šie dzejoļi ir personisko kāpumu un kritumu nospiedumi, kas saglabājušies pilsētas mūžam nemierīgajā un mainīgajā ainavā.”


AUTORE: Kristīne Želve

REDAKTORE: Liāna Langa

DARBA NOSAUKUMS: "Meitene, Kas Nogrieza Man Matus"

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: "Stāstu cikla „Meitene, Kas Nogrieza Man Matus” vienojošais elements ir 90. gadi – radikālu pārmaiņu laiks Latvijā, robežperiods, kuru šobrīd jau klasificējam kā „vēsturisku”, pētām tā fenomenu un dēvējam par retro. Mēs bijām pārdzīvojuši sociālismu, bet vēl nepratām sadzīvot ar mežonīgo kapitālismu, mēs dzīvojām nost, dzērāmies nost, mirām nost un gaidījām pasaules galu, kuram bija jāatnāk Millēniumā jeb 2000. gadā… Pasaules gals neatnāca, un tiem, kas bija izdzīvojuši, nācās vien dzīvot tālāk."
(Kristīne Želve)


dubultnieks

AUTORS: Toms Kreicbergs

DARBA NOSAUKUMS: "Dubultnieki un citi stāsti"

IZDEVNIECĪBA: Zvaigzne ABC

ANOTĀCIJA: Ļoti gaiša un maiga grāmata — te nav daudz drūmas nolemtības, nedz slēptas apokalipses. Brīžam pat šķiet, ka autore grēko pret sižetu loģiku, bet ar laiku top skaidrs, ka loģika ir, tikai cita. Mānīgs ir arī autores vieglums...


Virve

IZDEVĒJS: Pētergailis

REDAKTORE: Amanda Aizpuriete

ANOTĀCIJA: Jau ilgāku laiku latviešu dzejas debijas lauciņš gaida Notikumu. Vislabāk ar izcilības piesitienu. Notikumu, kuram nebūtu sasteigtības, jauneklīgas jaunradi vākos iekļaut gribošas trauksmes. Beidzot krājums ar lakonisko nosaukumu “Virve” ceļo pie lasītāja. Beidzot latviešu dzejnieku “pulkam” piepulcējies vēl viens, jo par dzejnieku de jure taču padara pirmā izdotā grāmata.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA