“Zemnīcas bērni”


Zemnīcas bērni
Andra Manfelde

Foto: Evija Gruzna

AUTORE: Andra Manfelde

DARBA NOSAUKUMS: “Zemnīcas bērni”

IZDEVNIECĪBA: autorizdevums

ANOTĀCIJA: Ir vairākas īpaši jutīgas tēmas, kas vienmēr uzrunās latviešu lasītāju. Izsūtījums noteikti pieder pie tām. Jāatzīst, ka autore ir godam tikusi galā ar pašas izvēlēto tēmu, atrodot stāsta bērnības klātesamības skatupunktu un uzturot iespējami pozitīvu noskaņu. Pats par sevi šis vēsturiskais notikums ir bezgala traģisks, taču ne no tā bērna viedokļa, kurš savu bērnību izdzīvo tad un tur.
Evija Veide

PAR AUTORI: Andra Manfelde (1973) apguvusi tēlnieces specialitāti Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. 2005. gadā saņēmusi Ojāra Vācieša prēmiju par dzejas krājumu „Tranšejas dievi rok” (2005). 2005. gadā iznācis autobiogrāfiskais romāns „Adata”, pēc romāna motīviem 2006. gadā iestudēta rokopera.

Ekspertu vērtējumi:

Jānis Oga

Literatūrzinātnieks, grāmatizdevējs

Andra Manfelde raksta ģimenes vēsturi – savu tuvinieku pieredzēto Sibīrijā, un pirmā no savas paaudzes radījusi tik augstas kvalitātes darbu. Šķiet, Manfelde kļūst par aculiecinieci vecvecāku pieredzētajam, un nav vairs būtiski, kur beidzas stāstītais un sākas nojaustais, dvēseliski pieredzētais. Uzņemoties ne vien sarakstīt grāmatu, bet arī veidot tās māksliniecisko ietērpu un grāmatu izdot, Manfelde ir paplašinājusi un piepildījusi rakstnieka un cilvēka pienākuma robežas pret tuviniekiem un savas tautas vēsturi.


Copyright © 2023 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA