„Biedrs Sniegs”

1.55

Biedrs Sniegs
Artis Ostups
Foto: Jānis Indrāns

 IZDEVĒJS: Mansards


AUTORS: Artis Ostups


ANOTĀCIJA: Patīkami lasīt kāda dzejnieka pirmo grāmatu, kas dāvā iespēju priecāties par jaunām metaforām, nesamocītu domas vai jūtu izklāstu un nekur nepaklupt — nu, gandrīz nekur. Nepaklupt tādā nozīmē, ka dzejnieka uzceltā latiņa nekur nav ne par zemu, ne par augstu, un dzejnieka poētiskais augums iztiek bez lieliem puniem, sasista deguna vai salauztiem spārniem. Arta Ostupa emocionālā spriedze koncentrējas tēla pragmatiskajā līmenī, tā teikt, bez ārējas asiņošanas. Bet dvēseles iekšējā asiņošana — tas ir dzejas virzītājspēks.
Edvīns Raups


PAR AUTORU: Artis Ostups (1988) Dzīvo Siguldā un studē filozofiju LU. Dzeja un raksti par literatūru publicēti "Karogā", "Kultūras Forumā" un portālā "¼ Satori". Daži dzejoļi skan Jaunā Rīgas teātra izrādē "Latviešu mīlestība".

Ekspertu vērtējumi:

Guntis Berelis

Biedrs Sniegs ir poētiskā pasaule ar savām likumsakarībām un īpatnībām, kurā jebkurš pants gan iekļaujas šajā pasaulē kā loģiska – un poētiska – tās sastāvdaļa, gan ir tās projekcija.

Ieva Kolmane

Ostups ir lieliska investīcija latviešu dzejā. Domājošs un reizē uztverīgs un jūtošs, gados gluži jauns dzejnieks – tādu mums nav daudz. Debijas krājuma kategorijā Biedrs Sniegs ir noteikti atzīstams par spožu pieteikumu grāmatas formātā.