„Brīvība tīklos”

Brīvība tīklos
Osvalds Zebris
Foto: no personiskā arhīva

IZDEVĒJS: Jāņa Rozes apgāds


AUTORS: Osvalds Zebris


ANOTĀCIJA: Nekas neliecina, ka autors ir debitants. Līdz sīkumam izstrādāts varoņu vārdu un dažādu sakritību tīklojums, viss šķiet pārdomāts un piepildīts atbilstoši iecerei, nav nedrošu vai nepārliecinošu vietu. Vēstījums ir svaigs, reālais ar nereālo savijas tikpat pašsaprotami kā sapnī.
Maima Grīnberga


PAR AUTORU: Osvalds Zebris (1975) stāstus raksta kopš 2008.gada. Zebris ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, Starptautisko ekonomisko attiecību katedrā. Jaunais prozaiķis ir absolvējis Latvijas Rakstnieku savienības Literāro akadēmiju. Viņa darbi līdz šim publicēti žurnālā "Karogs" un literatūras un filosofijas portālā "1/4 Satori". Strādājis laikrakstos "Diena", "Neatkarīgā Rīta Avīze", bijis aģentūras "Hill and Knowlton Latvia" Korporatīvo komunikāciju nodaļas vadītājs. No 2010.gada Zebris ir žurnāla „Kapitāls galvenais redaktors.

Ekspertu vērtējumi:

Ieva Kolmane

Pirmajam stāstu krājumam – ļoti labi! Puiši nāk prozā! Brīvības tīklos ir smalks iegājiens – saredzam sarunu ar lasītiem tekstiem, vēl labāk būtu, ja Zebris nāktu ar manifestu vai pasludinājumu, kas trāpa šeit un tagad, nevis plašajā pasaules literatūras mārkā. Spoža, baudāma latviešu valoda – arī tas ir ko vērts!

Edvīns Raups

Ļoti rāma un sirdsšķīsta grāmata. Bērnišķīgi naiva un patiesa – tomēr ne salkana – pasaules mīlestība, kas mūsdienu modernajā prozā tikpat kā nav sastopama. Grāmata savā ziņā pierāda, ka pasaule nemaz nav tik sarežģīta un nepiemērota dzīvei, kā radoši cilvēki dažkārt to mālē...

Evija Veide

Debijas krājumam nobriedusi proza, labākajos stāstos ir redzams oriģināls stāstnieka talants.